BLOG | NOVINKY KOSMETIKA

- pravidelně vás informujeme o novinkách kosmetiky, našich aktivitách, kurzech a slevách eshopu

5 potravin, které byste měli pravidelně jíst pro krásné vlasy a pleť blog, článek

5 potravin, které byste měli pravidelně jíst pro krásné vlasy a pleť


Sdílejte na Facebooku

5 POTRAVIN, KTERÉ BYSTE MĚLI PRAVIDELNĚ JÍST PRO KRÁSNÉ VLASY A PLEŤ

Svěží projasněná pleť a lesklé vlasy toho hodně napovídají o vašem celkovém zdraví. Projezte se ke kráse, která vyzařuje zevnitř!

Potravinové doplňky, které Vám pomohou doplnit chybějící vitamíny můžete objednat u mě.

Např.k vyhlazení mimických vrásek, správné funkci srdce a mozku pomůže Omega 3 z vysoce kvalitního přírodního rybího tuku  obsahuje důležité mastné kyseliny EPA a DHA, které si naše tělo samo neumí vyrobit. Tyto kyseliny jsou přitom nezbytně nutné pro podporu mozkových a kardiovaskulárních funkcí.

Potřebujete-li na cesty zdravou svačinku, která se ani v horku nerozteče a zasytí, je skvělá volba sada čokoládových, nebo ovocných tyčinek Natural Balance.

Na vyrýsování plochého  bříška do plavek je zase skvělý  Přírodní jahodový nápoj Natural Balance jako např. dopolední svačinka.

Nebo Polévka Natural Balance s rajčaty a bazalkou např. jako lehká večeře.

 

 

1. RYBY A MOŘSKÉ PLODY
Mořské plody obsahují celou škálu živin, od mastných kyselin po vitaminy a minerály, které mají celou řadu zdravotních benefitů, a to nejen pro vlasy a nehty. Selen podporuje zdraví vlasů a pokožky hlavy, a měď pomáhá bránit šednutí vlasů. Niacin, biotin a jód přispívají ke zdraví a vitalitě pleti.

Tip: Zkuste jíst ryby a mořské plody jako hlavní protein dvakrát týdně. Když to bude možné, zkuste si vybrat ryby ze zodpovědných zdrojů, abyste přispěli k ochraně životního prostředí.

2. ČERVENÁ A ORANŽOVÁ ZELENINA
Zářivá strava znamená zářivější pleť! Všechny červené a oranžové typy zeleniny, včetně batátů, mrkve a papriky jsou bohaté na betakaroten. Tělo mění betakaroten na vitamin A, který hraje zásadní roli v ochraně a regeneraci kůže a pomáhá jí zářit zdravím.

Tip: Můžete mít příliš mnoho dobré věci – po nadměrné konzumaci betakarotenu získá pleť a nehty nažloutlý tón. Museli byste ho však sníst opravdu hodně!

 

3. ŠPENÁT
Všechny tmavě zelené druhy zeleniny, jako je brokolice, kapusta a řeřicha jsou skuteční superhrdinové pro krásu, plní železa, betakarotenu, vitaminu C a minerálů. Špenát patří k našim favoritům, protože je velmi univerzální – skvěle chutná syrový v salátech, smíchaný s ovocem a jinou zeleninou ve smoothies, lehce uvařený v páře nebo změklý na horkých pokrmech.

Tip: Špenát a další listová zelenina obsahují živiny rozpustné ve vodě, jako je vitamin C, které se snadno ztratí při přílišném vaření; kdykoliv je to možné, jezte listovou zeleninu syrovou. 

4. BOBULOVÉ OVOCE
V jejich sladké a šťavnaté chuti se skrývají úžasné živiny prospěšné pleti, jako je vitamin C, který podporuje tvorbu kolagenu, a antioxidanty zvané polyfenoly. Jejich vynikajícím zdrojem je například černý rybíz, brusinky nebo jahody.

Tip: Mějte v mrazáku zásobu bobulí na rychlou snídani, smoothie nebo dezert. Zmražení uchová v bobulích všechny živiny, které měly jako čerstvé – zejména když jsou zmraženy těsně po natrhání. 

5. OŘECHY A SEMÍNKA
Vlašské ořechy, mandle, para ořechy, chia semínka, slunečnicová a dýňová semínka. Ať už máte rádi jakékoliv z nich, jsou to malé superbomby pro krásu, nabité prospěšnými látkami, jako je biotin, selen a zinek, které podporují pevnou, zvláčněnou, projasněnou pleť a silné lesklé vlasy.

Tip: Pro zdraví stačí jen malá hrstka ořechů či semínek denně.

Zdroj: Oriflame